W sezonie 2007/2008 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Walat został królem strzelców IV ligi zdobywając 21 bramek.

Izolator pokonał Legion Pilzno 3:0!

izolator

Izolator Boguchwała w meczu 22 kolejki IV ligi podkarpackiej pokonał na IzoArenie zespół Legionu Pilzno 3:0. Nasz zespół dzięki tej wygranej dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty.

Biało-zieloni tym zwycięstwem udanie zrewanżowali się drużynie z Pilzna za porażkę w rundzie jesiennej. Po zeszłotygodniowej wygranej nad KS Wiązownica i wczorajszemu zwycięstwu nad Legionem Izolacja na tym etapie rozgrywek ma o sześć punktów więcej niż w rundzie jesiennej po rozegraniu pierwszych 5 meczów.

Początek spotkania z Legionem nie był zbytnio emocjonujący. Pierwsze dwadzieścia minut toczone było w dość ospałym tempie. Jednak w kolejnych minutach Izolacja przejmowała inicjatywę konstruując coraz groźniejsze akcje bramkowe. Wynik spotkania w 25 minucie otworzył Patryk Zieliński. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkował Dawid Pałys, futbolówka trafiła prosto na głowę Patryka Zielińskiego, który nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem jej do bramki.

Zielak nie przestaje zaskakiwać formą. Nasz pomocnik ma na swoim koncie już 20 zdobytych goli, które uzbierał w 22 meczach, z czego 6 trafień Patryk zanotował w spotkaniach rundy wiosennej.

Druga połowa meczu z Legionem ułożyła się idealnie dla naszej drużyny. Już w 47 minucie nasi zawodnicy podwyższyli swoje prowadzenie. Z rzutu rożnego piłkę ponownie dośrodkował Pałysik, strzał głową zdołał oddać Patryk Róg jednak jego uderzenie odbił Maziarka. Piłka spadła pod nogi Marcina Dudka, który uderzając na raty zdobył bramkę.

Wynik spotkania w 61 minucie ustalił Patryk Róg. Piróg bramkę zdobył uderzeniem głową po dośrodkowaniu futbolówki z rzutu wolnego przez Dawida Pałysa.
Izolacja w meczu z Legionem trzy bramki zdobyła po stałych fragmentach gry. Trzykrotnie piłkę w pole karne dośrodkowywał Dawid Pałys-Rydzik.

Swoje trzy grosze w tym spotkaniu dorzucił niestety sędzia główny, który kilkukrotnie podejmował kompletnie niezrozumiałe decyzje, czym wprowadzał w irytację zawodników, trenerów czy kibiców. Punktem kulminacyjnym błędnych decyzji sędziego była 56 minuta meczu. Wówczas w polu karnym w sfaulowany został kapitan Izolacji – Michał Bogacz jednak sędzia Pachołek podjął kolejną niezrozumiałą decyzję, z którą nie mógł się pogodzić trener Izolatora, Pan Tomasz Głąb. Pachołek nie radząc sobie z wydarzeniami boiskowymi postanowił odesłać naszego trenera na trybuny.

Już za tydzień kolejny mecz ligowy na IzoArenie. Biało-zieloni w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 11:00 podejmować będą drużynę Błękitnych Ropczyce.

Izolator Boguchwała – Legion Pilzno 3:0 (1:0)

Bramki: Zieliński (25.), Dudek (47.), Róg (61.)

Izolator: Kaszuba (88. Ruszkowski) – Gajdek (68. Wilk J.), Bogacz, Wiącek, Wilk K. – Worosz (88. Mazur), Dobrzański (62. Pikiel), Zieliński, Pałys (62. Kachniarz), Dudek (69. Filip) – Róg

Legion: Maziarka – Cichowski, Kwaśniczko, Tragarz, Chmielowski (69. Anioł), Florian (90.Kurek), Tomasiewicz, Nalepka (85. Łączyński), Ziaja, Wolański, Szydło

Żółte kartki: Dudek, Gajdek, Pikiel – Cichowski, Florian, Nalepka, Szydło

Sędzia: Krzysztof Pachołek (Lubaczów)