W sezonie 2007/2008 Izolator zdominował IV ligę podkarpacką zdobywając 80 punktów, wygrywając 25 meczy, remisując 5 i przegrywając 4.

Piąte ligowe zwycięstwo z rzędu!

izolatorsokol niskoIzolator Boguchwała w dziesiątej kolejce trwającego sezonu wygrał swój siódmy mecz. Biało-zieloni komplet punktów wywieźli z Niska, pokonując Sokół 3:1.

Pierwsze minuty meczu w Nisku nie były zbyt emocjonujące. Gra toczyła się głównie w środku pola. Izolator starał się kreować swoje akcje atakiem pozycyjnym, zaś Sokół upatrywał swoich szans w kontrach.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 20 minucie gry. Krystian Wilk przeprowadził indywidualną akcję na lewym skrzydle.

Dośrodkowanie Wouczera zamykał Patryk Zieliński. Zielakowi mimo asysty obrońcy udało się umieścić piłkę w bramce, obok interweniującego bramkarza.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony spotkania nasz zespół na dwubramkowe prowadzenie mógł wyprowadzić Adrian Sitek. Strzał Sita z 13 metrów pod poprzeczkę instynktownie obronił Piętowski.

Przed drugą połową trener Sokoła zmienił dwóch zawodników, co odrobinę zmieniło obraz gry. Biało-zieloni w początkowej fazie zostali zepchnięci do defensywy. Przez dziewięć pierwszych minut, w których głownie atakował Sokół nasza gra obronna nie popełniała błędów. Niestety w 54 minucie najskuteczniejszy zawodnik drużyny z Niska – Marcin Tur mając sporo miejsca przed polem karny zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka po uderzeniu Tura znalazła drogę do bramki strzeżonej przez Dawida Kaszubę.

Na szczęście ten gol nie podłamał naszych piłkarzy, którzy już trzy minuty później cieszyli się z bramki i ponownego objęcia prowadzenia w meczu. Marcin Brogowski zagrał piłkę za plecy obrońców do Marcina Dudka. Dudi wygrał pojedynek biegowy ze stoperem rywali dośrodkowując piłkę w pole karne. Tam w tempo do zagranej piłki wbiegł Patryk Zieliński i bez problemu zdobył drugą swoją bramkę w meczu i ósmą w sezonie.

Chwilę po tym golu stuprocentowe sytuacje zmarnował wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Michał Worosz a następnie Marcin Dudek. Zarówno Walker jak i Dudi stając oko w oko z bramkarzem Sokoła przegrywali z nim pojedynki sam na sam.

Wynik spotkania w czwartej minucie doliczonego czasu gry ustalił Patryk Róg. Piłkę z rzutu wolnego na własnej połowie pod pole karne rywali posłał Dawid Kaszuba. Do podanej przez Kaszę piłki pierwszy ruszył Łukasz Szczoczarz, Szczotka próbował oddać strzał jednak jego uderzenie zablokował Maciorowski. Zblokowana piłka trafiła pod nogi Roga, który dopełnił formalności.

Za tydzień Izolator Boguchwała na IzoArenie podejmować będzie Igloopol Dębica. Starcie z Morsami rozegramy w niedzielę 7 października o godzinie 11:00.

Sokół Nisko – Izolator Boguchwała 1:3 (0:1)

Bramki: Tur (54.) – Zieliński 2 (20.,57.), Róg (90+4.)

Sokół: Piętowski – Pliszka (46. Mroczek), Maciorowski, Stępień (79. Piotrowski), Niedziałek, Tur, Drelich, Szpyra, Serafin, Lewiński (46. Kata), Tyczyński

Izolator: Kaszuba – Brogowski (89. Szczoczarz), Bogacz, Wiącek, Wilk K. – Filip (59. Worosz), Kachniarz (68. Domin), Dobrzański (85. Wilk J.), Zieliński (75. Pałys-Rydzik), Sitek – Dudek (65. Róg)

Żółte kartki: Maciorowski, Drelich, Tyczyński – Dudek, Dobrzański, Pałys-Rydzik

Sędzia: Paweł Kantor (Dębica)