W nazwie klubu na bardzo krótko pojawiały się nazwy BUDOWLANI oraz UNIA. Bardzo szybko jednak powrócono do pierwotnego IZOLATORA.

Bardzo, bardzo, bardzo przykra porażka

izolatorchelmiankaNie udało się drużynie Izolatora przełamać serii porażek. W spotkaniu 7. kolejki nasza ekipa w bardzo przykrych okolicznościach uległa na IzoArenie Chełmiance Chełm 1:2 (1:1).

Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy rzucili się do huraganowych ataków na drużynę Izolatora. Biało-zieloni przerwali ten fragment gry dosyć szybko, bo w 14. minucie zdobywając gola. Znakomitą asystą popisał się Damian Karwacki a akcję zamknął Adrian Sitek.

Od tego momentu Chełmianka nieco spuściła z tonu. Gdy wydawało się, że Izolator kontroluje przebieg spotkania goście zdobyli bramkę. W polu karnym zbyt dużo miejsca i zbyt dużo czasu na złożenie się do strzału miał Łukasz Jankowski, który z półwoleja pokonał bezradnego Dawida Świdra oddając strzał z okolic 11. metra.

Do końca pierwszej połowy kibice oglądali widowisko, które było przeciwieństwem bardzo atrakcyjnego pojedynku z Karpatami Krosno.

Druga połowa wniosła nieco więcej ożywienia. Zrobiło się dużo więcej miejsca, dzięki czemu obydwie drużyny łatwiej przedostawały się pod pole karne rywala. Obydwie ekipy dążyły do zdobycia gola i trzeba przyznać, że bliżej byli goście. Raz Dawida Świdra wyręczyła poprzeczka a raz Zbigniew Dąbek, który wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki.

Decydującego gola nie straciliśmy jednak po akcji rywali a po rzucie karnym, który został podyktowany za faul naszego bramkarza na rywalu. Czy faul był czy nie. Ciężko ocenić na gorąco. Jak zwykle w takich sytuacjach zdania są podzielone. Nie zmienia to faktu, że lubelski arbiter Piotr Kozłowski - bez wątpienia najsłabszy z wszystkich, którzy w bieżącym sezonie sędziowali na IzoArenie - karnego podyktował a "jedenastkę" na gola zamienił najskuteczniejszy w Chełmiance Ołeksij Prytulak.

Izolator co prawda rzucił wszystko na jedną szalę ale nie zdołał już zmienić niekorzystnego rezultatu.

Nie był to niestety pojedynek na poziomie jaki stoczyliśmy z Resovią czy Karpatami. Zagraliśmy bez dwóch zdań słabe spotkanie co nie oznacza, że brakowało ambicji i chęci do walki. Zbyt dużo jednak było niedokładnych podań i nieporozumień. I chociaż walczyliśmy to musimy przełknąć kolejną gorzką pigułkę porażki. Porażki jednak niezasłużonej.

Porażka może była by mniej przykra, gdyby nie bardzo słaby arbiter spotkania, o którym już wspominaliśmy. Swoimi decyzjami zdecydowanie negatywnie wpłynął na atmosferę na boisku.

Nie zasłużyliśmy na nią ale kolejna porażka stała się jednak faktem. Nie pozostaje nam jednak nic innego jak w kolejnym meczu podnieść głowy i walczyć dalej.

Warto odnotować, że w barwach Izolatora mogliśmy znów oglądać Jacka Tyburczego, który wrócił do treningów po wypadku samochodowym. Na pewno powrót tego zawodnika może dać drużynie nieco więcej jakości w ofensywie. Powoli po kontuzjach do gry wracać będą także Miłosz Lewandowski i Patryk Róg. Ci zawodnicy z kolei mogą tchnąć nowego ducha w drużynę.

Izolator Boguchwała - Chełmianka Chełm 1:2 (1:1)

Bramki: Sitek 14 - Jankowski 23, Prytulak 86

Izolator: Świder - Dziedzic, Brogowski, Dąbek, Kardyś - Karwat, Cupryś, Burak, Sitek (Tyburczy) - Karwacki (Wójcik), Szymański

Chełmianka: Kijańczuk - Grzywna, Kwiatkowski, Bednarek, Tomalski, Wójcik, Patryk Mazurek, Jankowski (63' Kowalski), Piotr Mazurek (46' Wacewicz), Prytulak, Koprucha (46' Sołtysiuk)

Żółte kartki: Szymański, Burak, Cupryś, Karwat, Karwacki - Kwiatkowski, Jankowski

Sędziował: Piotr Kowalski (KS Lublin)