Zakładowy Klub Sportowy Izolator Boguchwała powstał w 1944 roku przy Zakładach Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL.

Juniorzy na czele tabeli z kompletem punktów!

juniorzyJuniorzy Izolatora odnieśli kolejne pewne zwycięstwo w lidze pokonując na własnym terenie Sokół Nisko 3:0. Ta wygrana pozwala wychowankom Izolacji na zajmowanie pierwszej pozycji w tabeli z kompletem punktów.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od dominacji Izolatora. Goście z Niska od początku liczyli na szybkie kontrataki grając uważnie w obronie. Izolator od pierwszych minut próbował przełamać obronę Sokoła i otworzyć wynik spotkania. Jednak na przeszkodzie stawał dobrze dysponowany bramkarz rywali lub brakowało zimnej krwi przy wykończeniu akcji. Kontry piłkarzy Sokoła również najczęściej kończyły się na bloku defensywnym Izolacji. W pierwszych 45-ciu minutach żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki.

W drugiej połowie śmielej zaatakował Izolator. Pierwszą sytuację w drugiej części meczu miał Kamil Żuczek jednak po tym strzale piłka tylko obiła słupek. Kolejną akcję próbował wykończyć Michał Bigus jednak i jego próba była niecelna. Pierwszy gol w tym meczu padł po kontrataku gospodarzy w 64.minucie. Oskar Matuła zagrał futbolówkę do Kamila Żuczka, który po minięciu jednego z obrońców Sokoła wyłożył piłkę do niepilnowanego Michała Bacia. Baciu dał prowadzenie Izolacji, dzięki czemu drużyna z Niska chcąc wywalczyć choćby punkt musiała mocniej zaatakować. W 75. minucie indywidualna akcją popisał się kapitan juniorów Izolatora - Aleksander Gajdek, który wykonał rajd od połowy boiska i precyzyjnym strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza gości Podwyższając wynik tego  spotkania. Po tej bramce Izolacja zaczęła grać spokojniej szanując piłkę i tworząc kolejne dogodne sytuacje, przy których zabrakło skuteczności. Ostatnia akcję meczu wyprowadzili napastnicy Izolacji. Kamil Puc zagrał do wybiegającego Kamila Żuczka ,który wyłożył Pucowi piłkę na 5 metr. Pucu nie pomylił się i wpisał się na listę strzelców ustalając wynik pojedynku na 3:0 .

Wszystkim zawodnika Izolacji dziękujemy za walkę do ostatniego gwizdka sędziego i pełne zaangażowanie przez cały mecz.

Następny mecz Izolacja zagra z Rzemieślnikiem Pilzno na wyjedzie .

Izolator Boguchwała JS – Sokół Nisko JS 3:0 (0:0)

Bramki: Bać (65), Gajdek (75), Puc (89)

Izolator: Fic (46. Ludera) - Wilk, Walicki, Krok, Gajdek (kpt), Bigus (61. Puc), Dobrzański, Szela (46. Łysiak), Matula (71. Bubicz), Żuczek, Bać (84. Wojkowski)