W sezonie 2007/2008 napastnik Izolatora Boguchwała - Tomasz Walat został królem strzelców IV ligi zdobywając 21 bramek.

Emocje gwarantowane.

izolatorstal rzeszowW najbliższą niedzielę na IzoArenie przed piłkarzami Izolatora Boguchwała kolejny ważny mecz. Tym razem Biało-zieloni zmierzą się z wiceliderem III ligi – Stalą Rzeszów.

Stal na dziewięć kolejek przed końcem rozgrywek ma na swoim koncie 52. punkty, tracąc do Karpat Krosno siedem oczek. Na ten pokaźny dorobek punktowy klubu z Rzeszowa złożyło się 15 zwycięstw, 7 remisów i zaledwie 3 porażki. Bilans bramkowy Stalowców to 55 bramek zdobytych i 22 stracone.

Przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek ze Stalą Rzeszów pożegnał się tylko jeden zawodnik – Kamil Jakubowski. Wychowanek klubu z Rzeszowa przeniósł się do Stali Stalowa Wola. Natomiast do drużyny dołączył także jeden zawodnik, Roman Mykytyn, który do tej pory występował w Aleksandrii Aleksandrów.

Izolacja ze Stalą spotkały się w meczu sparingowym w okresie przygotowawczym.  Podczas spotkania rozgrywanego na boguchwalskich Wykopach padł remis 2:2. W pierwszej połowie bramki zdobywali Biało-zieloni. Pierwsze trafienie należało do Bartosza Karwata drugie zaś do Zbigniewa Dąbka, który zdobył bramkę z rzutu karnego po faulu na Michale Beresiu. Stal dwoma trafieniami odpowiedziała w drugiej połowie za sprawą Mateusza Szymańskiego i Piotra Prędoty.

Na inaugurację rozgrywek Stal Rzeszów uległa Karpatom Krosno aż 4:1. W kolejnych meczach Stal wygrała z JKSem Jarosław 5:0, zremisowała bezbramkowo z Tomasovią. Ponadto Stal wygrała z Resovią Rzeszów w derbach stolicy Podkarpacia 2:1 oraz z Chełmianką Chełm 2:0 a w ostatniej kolejce z Wólczanką Wólką Pełkińską 3:2. W tym spotkaniu rozgrywanym w ubiegłą środę łupem bramkowym podzielili się miedzy sobą Piotr Prędota (najlepszy strzelec drużyny, a w lidze z 17. trafieniami), Łukasz Szczoczarz i Michał Lisańczuk.  Natomiast były zawodnik Izolacji Sebastian Brocki w tym pojedynku ujrzał czwarty żółty kartonik w sezonie, co oznacza, że Brokiego nie zobaczymy na murawie IzoAreny w niedzielne popołudnie.

Izolator Boguchwała w dwóch ostatnich spotkaniach zanotował dwa wysokie zwycięstwa. W ubiegłą niedzielę na IzoArenie boguchwalanie pokonali Podlasie Biała Podlaska zaś w środę w meczu wyjazdowym Izolacja zrewanżowała się Orłowi Przeworsk za porażkę z pierwszej rundy. Zwyciężając na obiekcie w Przeworsku 3:1 po golach Bartosza Karwata, Jacka Tyburczego i Zbigniewa Dąbka.

Niedzielny pojedynek będzie czwartym starciem w trzeciej lidze o punkty, pomiędzy Izolacją a Stalą Rzeszów. Jak do tej pory raz wygrywali Stalowcy, jedno zwycięstwo ma na swoim koncie także Izolator rówenież raz padł remis.

W rundzie jesiennej na Stadionie Miejskim w Rzeszowie zwyciężyli gospodarze tego meczu 1:0. Niestety piłkę w bramce strzeżonej przez Pawła Pawlusa umieścił Szymon Kardyś na początku drugiej połowy. Pierwsza odsłona meczu to stosunkowo wyrównany pojedynek jednak już po pierwszych dziesięciu minutach dwoma bramkami powinni prowadzić Biało-zieloni. Najpierw w 3. minucie strzał Huberta Bukały zablokował obrońca natomiast parę minut później strzał Michała Beresia, który zamykał dośrodkowanie z rzutu rożnego był minimalnie niecelny. Druga połowa tego meczu to śmielsze ataki gospodarzy jednak żaden z nich nie przyniósł już bramki. Izolacja swoich szans szukała w kontrach niestety większość strzałów naszych zawodników była niecelna.

Po raz ostatnii na IzoArenie Izolator ze Stalą w meczu ligowym zmierzył się w 2009 roku. W Wielką Sobotę przy wypełnionych trybunach boguchwalskiego obiektu zwyciężyli gospodarze 1:0. Bramkę dającą Izolacji komplet punktów w 74. minucie zapewnił Maciej Porada, który z najbliższej odległości pokonał Grzegorza Nalepę. Przy tym golu asystował Sebastian Brocki.

Poniżej archiwlany i bardzo "odlschoolowy" materiał wideo z tego spotkania:

Mecz 26. kolejki pomiędzy ZKS Izolator Boguchwała a ZKS Stal Rzeszów zostanie rozegrany na IzoArenie w niedzielę 19. kwietnia 2015 o godzinie 16:00. Pojedynek ten jako główny arbiter poprowadzi Łukasz Woliński z Lublina.