Pierwszym Prezesem ZKS Izolator Boguchwała został w 1948 roku Kazimierz Buczek a wiceprezesem Zbigniew Syska.

Nie ma już mniej ważnych spotkań. O 6 punktów zagramy z Tomasovią.

izolatortomasoviaW niedzielę Izolator Boguchwała uda się do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie rozegra 28. w bieżącym sezonie mecz o mistrzostwo trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej. Rywalem Izolatora będzie tamtejsza Tomasovia.

Podopieczni trenera Tomasza Orłowskiego na półmetku rundy wiosennej zajmują piątą pozycję wyprzedzając szósty Izolator o dwa punkty. Na ten dorobek punktowy Tomasovii złożyło się 11 zwycięstw, 10 remisów i 5 porażek. Bilans bramkowy naszego rywala to 32. gole strzelone i 22. stracone.

W przerwie między rundami w Tomasovii doszło do drobnych przetasowań kadrowych. Zespół opuściło trzech zawodników: Krzysztof Wrzosek, Łukasz Sękowski i najlepszy strzelec drużyny z pierwszej części sezonu Jacek Kusiak, autor sześciu bramek. Natomiast do ekipy z Lubelszczyzny dołączyło pięciu graczy. Kamil Groborz (Piast II Gliwice), Igor Paskiw (Szachtar Czerwonogród) i trójka juniorów Tomasovii: Przemysław Orzechowski, Damian Misztal i Radosław Leń.

Tomasovia Tomaszów Lubelski po rozegraniu dziesięciu spotkań ligowych w rundzie rewanżowej powiększyła swoje konto w porównaniu z rundą jesienną o 17. pkt. Jak do tej pory w 2014 roku nasz przeciwnik pokonał Sokół Sienawa 2:1, Omegę 2:0, Stal Sanok 2:0 i w ostatniej kolejce w meczu wyjazdowym Avię Świdnik 1:0 oraz zremisował kolejno z JKSem, Orlętami, Stalą Kraśnik  i Polonią wszystkie te spotkania kończyły się wynikiem 1:1. Natomiast z Chełmianką padł bezbramkowy remis. Jedyną drużyną, która pokonała graczy z Tomaszowa była Resovia Rzeszów.

Najlepszym strzelcem po odejściu Kusiaka jest Marcin Żurawski z czterema golami na koncie. Trafienie mniej mają na koncie Adrian Chłoń i Kamil Groborz.

W ostatniej kolejce jak już wspomnieliśmy Tomasovia pokonała w Poniatowej Avię Świdnik 1:0 po golu Arkadiusz Smoły. Tomaszowianie mecz ten kończyli w przewadze bowiem od czerwoną kartką w końcówce meczu został ukarany obrońca Avii Piotr Bednarek.

Izolator Boguchwała po serii dwóch niechlubnych porażek wrócił na zwycięski szlak i pokonał na własnym stadionie Karpaty Krosno 1:0 po golu Jacka Tyburczego, dla którego było to już dziesiąte trafienie w sezonie. Co czyni Jacka obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem Izolacji.

Najbliższe spotkanie będzie już dwunastym pojedynkiem między Izolatorem a Tomasovią.  Najczęściej, bo aż 7 razy mecze kończyły się remisem, 3 spotkania wygrała drużyna z Tomaszowa. Zaledwie raz lepszy okazał się Izolator.

W meczu rozegranym na IzoArenie w rundzie jesiennej już można rzec tradycyjnie padł bezbramkowy remis. Lepsze okazje na zdobycie bramki i przechylenie szali zwycięstwa mieli Biało-zieloni jednak  w tym dniu zabrakło szczęścia i większość akcji kończyła się niecelnymi strzałami lub wprost w ręce bramkarza gości.

Natomiast ostatni mecz na Stadionie Miejskim w Tomaszowie zakończył się wynikiem 1:1.  Bramki wówczas zdobywali dla gospodarzy Przemysław Wawryca w 10. minucie i Tomasz Płonka w 77. minucie spotkania. Obaj zawodnicy obecnie reprezentują już inne barwy klubowe.  Piłkę w siatce w tym pojedynku umieścił także Tyburczy jednak arbiter prowadzący to spotkanie uznał, że napastnik Izolatora znajdował się na pozycji spalonej.

Mecz pomiędzy Tomasovią Tomaszów Lubelski a Izolatorem Boguchwała zostanie rozegrany w niedzielę 11.maja 2014 roku o godzinie 17:00.

Arbitrem spotkania będzie Tomasz Jagieła z Krosna, który niezbyt chlubnie wpisał się w niejeden z pojedynków Izolatora. Ostatnio nie miał "najlepszego dnia" w pojedynku bierzącego sezonu pomiędzy Izolatorem z JKSem Jarosław, w trakcie którego krośnieński arbiter nie uznał prawidłowo zdobytej przez Jacka Tyburczego bramki oraz nie podyktował rzutu karnego po faulu na Sebastianie Brockim. Po tym spotkaniu decyzją Lubelskiego ZPN musiał przez kilka kolejek "odsapnąć" od sędziowania. Miejmy nadzieję, że tym razem arbiter z Krosna nie narazi się na dłuższą przerwę w "występach".