W sezonie 2007/2008 Izolator zdominował IV ligę podkarpacką zdobywając 80 punktów, wygrywając 25 meczy, remisując 5 i przegrywając 4.

Ciężki rywal. Trudny mecz. Jak zaprezentuje się Izolator?

izolatorkrosniankaW ostatnim dniu długiego majowego weekendu przed kibicami piłkarskimi kolejne emocje. W ramach 27. kolejki III ligi lubelsko-podkarpackiej Izolator Boguchwała zmierzy się na IzoArenie z zespołem Karpat Krosno.

Karpaty po rundzie jesiennej sezonu 2013/2014 uplasowały się na jedenastej pozycji. Na to miejsce złożyło się 6 zwycięstw, 4 remisy i 7 porażek, które łącznie dały krośnianom 22 punkty.

W trakcie przygotowań do rundy rewanżowej trener Szymon Szydełko przygotował piłkarzom osiem gier kontrolnych. Trzy mecze sparingowe zakończyły się wygraną Karpat a były to pojedynki z Przełomem Besko 2:0, Jednością Niechobrz 2:0 i Orłem Przeworsk 5:2. Jedno spotkanie nasz najbliższy przeciwnik przegrał z Resovią Rzeszów 2:0, cztery spotkania towarzyskie drużyny z Krosna kończyły się remisem. Były to mecze z JKSem Jarosław 0:0, Cosmosem Nowotaniec 4:4, Stalą Rzeszów 1:1 i Sokołem Sieniawa 1:1.

Zespół w zimie wzmocniło pięcioro zawodników. W tym gronie znalazło się czterech wychowanków Karpat: Damian Honkisz (Cosmos), Robert Kozubal (Nafta Jedlicze), Jakub Popielarz (ostatnio Stal Stalowa Wola) i Łukasz Zych (Partyzant). Oprócz wychowanków do drużyny dołączył także Bartosz Madeja (Resovia Rzeszów). Natomiast z zespołem pożegnali się Tomasz Kowalik, Karol Dobrzański, Michał Zajdel, Marek Czopko, Dawid Kuliga, Paweł Fydrych i Kamil Kozak reprezentujący obecnie barwy Izolatora Boguchwała.

Runda wiosenna w wykonaniu Karpat Krosno jest znacznie lepsza niż pierwsza odsłona sezonu, bowiem krośnianie w 2014 roku pokonali już Omegę Stary Zamość 4:0, Stal Sanok 2:0, Resovię 2:1, Stal Kraśnik 1:0 i Chełmiankę Chełm 2:0. Trzy drużyny, jak do tej pory potrafiły urwać punkty Karpatom były to zespoły Orląt Radzyń Podlaski i Polonii Przemyśl. Oba mecze z tymi rywalami kończyły się remisami 1:1. Jedyną drużyną, która zdobyła komplet punktów w konfrontacjach z drużyną z Miasta Szkła była Avia Świdnik, która pokonała w Krośnie w ubiegły czwartek gospodarzy 2:0. W tym meczu czerwoną kartką ukarany został pomocnik Karpat – Dawid Kasza. Również w spotkaniu tym poważnej kontuzji doznał Marek Fundakowski, który po starciu z rywalem w 20. minucie najprawdopodobniej złamał nogę.

Najlepszym strzelcem w szeregach Karpat jest Bartłomiej Buczek mający na swoim koncie 10 trafień.

Izolator Boguchwała 1. maja przegrał w meczu wyjazdowym z dużo niżej notowanym Podlasiem Biała Podlaska 2:1. Była to druga z rzędu porażka z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie spotkania. Gospodarze bramki zdobywali w 56. minucie po strzale Kamila Kocoła z rzutu karnego oraz po uderzeniu Łukasza Sawtyruka trzy minuty później. Izolator za sprawą Jacka Tyburczego zdobył honorową bramkę w 90. minucie meczu.

Najbliższe niedzielne spotkanie będzie już 12 meczem Izolatora Boguchwała z Karpatami Krosno w rozgrywkach trzeciej ligi. Jak dotąd sześciokrotnie zwyciężał Izolator, raz padł remis i trzy razy lepsi okazywali się krośnianie. Bilans bramkowy to 21 bramek zdobytych przez Biało-zielonych i 12 przez Karpaty.

W rundzie jesiennej na stadionie przy ul. Legionów w Krośnie zwyciężyli Biało-zieloni pokonując gospodarzy 3:1. Dla Izolacji bramki w tym pojedynku zdobywali Sebastian Brocki w pierwszej części meczu, po asyście Michała Beresia oraz Jacek Tyburczy (ponownie asysta Bereś) i Bartek Karwat (asysta Szyszka) w drugiej połowie. Honorowe trafień dla Karpat było autorstwa Tomasza Kasperkowicza.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Izolatorem a Karpatami Krosno na IzoArenie również zakończyło się wygraną boguchwalan 3:1. Bramki dla Izolacji zdobywali wówczas Bartek Karwat, który sprzed pola karnego uderzył w okienko bramki Hajduka, Sebastian Brocki po asyście Adriana Szyszki i Konrad Cupryś po zabójczej kontrze w ostatniej akcji meczu i podaniu Krzysztofa Domina. Jedyny gol dla Karpat należał do Marcina Włodarskiego, który głową skierował piłkę do bramki po rzucie rożnym. Goście w tym meczu od 11-stej minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Pawła Wityńskiego.

Najbliższy pojedynek będzie pierwszym meczem po dwóch latach przerwy gdy na ławce rezerwowych na IzoArenie jako szkoleniowiec zasiądzie Szymon Szydełko. Tym razem na ławce drużyny gości. Pod wodzą Szuwara Izolacja sezon 2011/2012 zakończyła na siódmym miejscu. W tym sezonie boguchwalanie dwukrotnie pokonali zespół z Krosna. Najpierw w rundzie jesiennej na stadionie w przy ul. Legionów Biało-zieloni wygrali 3:0 później na IzoArenie po dwóch trafieniach Macieja Rusina 2:1.

Niedzielne spotkanie będzie również wyjątkowe dla Krzyśka Szymańskiego i Kamila Kozaka. Szymek w barwach Karpat Krosno występował przez dwa sezony strzelając łącznie 9 goli. Kamil z kolei jeszcze w bieżącym sezonie bronił barw klubu z Krosna rozgrywając w pełnym wymiarze czasowym 13 spotkań.

Izolator po dwóch niechlubnych porażkach z rzędu z niżej notowanymi rywalami w meczu z Karpatami Krosno będzie miał doskonałą okazję do zrehabilitowania się przed własnymi kibicami. Nikt bowiem nie dopuszcza by w tym pojedynku mógł paść inny wynik niż zwycięstwo Biało-zielonych. Łatwo na pewno nie będzie jednak już nie raz nasi zawodnicy udowadniali, że potrafią wychodzić obronną ręką z nieciekawej sytuacji!

Mecz 27. kolejki pomiędzy Izolatorem Boguchwała a Karpatami Krosno został zaplanowany na niedzielę 4. maja 2014 na godzinę 11:00. Niedzielny pojedynek poprowadzi trójka sędziowska ze Słowacji. Będzie to już drugie spotkanie w trzeciej lidze, które poprowadzą południowi sąsiedzi Polski. Wcześniej arbitrzy z tego kraju prowadzili już mecz Stali Sanok z Sokołem Sieniawa.

Wszystkich kibiców zapraszamy w to niedzielne przedpołudnie na IzoArenę!!!

Tradycyjnie z meczu rozgrywanego na stadionie w Boguchwale przeprowadzimy relację na żywo – IzoLivE!