Zakładowy Klub Sportowy Izolator Boguchwała powstał w 1944 roku przy Zakładach Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL.

DZIEWCZYNY | Piąty komplet punktów!

izolatorPiłkarki Izolatora nie zwalniają tempa. Podopieczne Pani trener Doroty Ślusarczyk wygrały trzeci mecz z rzędu. Tym razem na IzoArenie Izolatki okazały się lepsze od zawodniczek Iskry Krzemień.

Reprezentantki Izolatora pokonały Iskrę 1:0 po golu Sylwii Witalec. Sylwia bramkę zdobyła w 34 minucie meczu.

W 57 minucie wynik meczu mogła podwyższyć Kinga Karwat, niestety nasza kapitanka zbyt czytelnie uderzyła z rzutu karnego. Strzał z wapna Kingi obroniła bramkarka Iskry Magdalena Majcher.

Zawodniczki Iskry po tej obronie uwierzyły w to, że mogą wywieźć z IzoAreny chociażby punkt i śmielej zaatakowały.

Najlepszej okazji po stronie gości nie wykorzystała Julia Litwiniuk. Napastniczka Iskry w 57 minucie meczu stanęła oko w oko z Ewą Koman. Dobrze dysponowana w tym dniu bramkarka Izolatora wygrała ten pojedynek sam na sam. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i to nasze zawodniczki mogły cieszyć się z kolejnego już piątego zwycięstwa w sezonie.

W najbliższej kolejce nasze piłkarki zagrają na wyjeździe z Podgórzem Kraków, obecnym liderem III ligi gr. IV. Mecz ten zostanie rozegrany w sobotę 24 października 2020 roku.

Izolator Boguchwała – Iskra Krzemień 1:0 (1:0)

Bramka: Sylwia Witalec (34.)

Izolator: Koman – Kabata, Czarnik, Kazimierczak, Karwat – Siudzik (55. Zuba), Zygmunt, Zabawa, Kondracka (86. Stopa) – Ciekielska, Witalec

Żółta kartka: Rożek (Iskra)

Sędziował: Patryk Lutak