Zakładowy Klub Sportowy Izolator Boguchwała powstał w 1944 roku przy Zakładach Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL.

Zwycięstwo z dedykacją

izolatorwislok wisniowaIzolator Boguchwała zaksięgował komplet punktów w starciu z Wisłokiem Wiśniowa w pojedynku 15 kolejki IV ligi podkarpackiej. Biało-zieloni pokonali rywala 2:0 po dwóch trafieniach Patryka Roga. Koledzy z drużyny jedną z bramek zadedykowali Konradowi Cuprysiowi, któremu niedawno urodził się syn.

Spotkanie było toczone pod dyktando Izolatora. Pewna gra w obronie pozwoliła na spokojną grę ofensywną. Mecz co prawda nie obfitował w świetne okazje bramkowe jednak najlepsze nasza drużyna wykorzystała. Rywal nastawił się na defensywę i wzorem większości drużyn przyjeżdzajacych na IzoArenę liczył na kontry. W sobotnim pojedynku Wisłok zbyt wielu okazji ku temu jednak nie miał. Piłkarze z Wiśniowej dwukrotnie zmusili Łukasza Ćwiczaka do wymagającej interwencji jednak nie zdołali go pokonać.

Pierwsza bramka padła po bardzo mocnym strzale Patryka Roga zza pola karnego. Zmierzającą pod poprzeczkę futbolówkę próbował odbić młody bramkarz Wisłoka jednak ta "przebiła" jego ręce i w dość dla niego niefortunny sposób wpadła do bramki.

Zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie Izolatora długo przebywał przy piłce i próbował nadgryzać rywala. Kilka strzałów po obydwu stronach boiska nie sprawiło większych problemów obydwu bramkarzom.

Po 14-nastu minutach II połowy wynik uległ zmianie. Izolator długo wymieniał piłkę po lewej stronie, pomiędzy Szkolnikiem, Zielińskim i Dominem. Ostatecznie Krzysiek Domin dośrodkował piłkę na piąty metr, gdzie dużo czasu na odpowiednie złożenie się do strzału miał Patryk Róg. Napastnik Izolacji "szczupakiem" pokonał bezradnego golkipera Wisłoka. Po tym trafieniu cała drużyna wykonała "kołyskę" dla kapitana drużyny - Konrada Cuprysia, któremu niedawno urodził się syn.

W 90 minucie piłkę po rzucie wolnym głową do siatki skierował Michał Bogacz. Jednak arbiter liniowy dopatrzył się w momencie zagrania pozycji spalonej naszego zawodnika. I jak udowadnia analiza wideo asystent miał rację.

Izolator zagrał jak przystało na drużnę, która liczy się w walce o awans. Zagraliśmy solidnie, konsekwentnie, pewnie w obronie i skutecznie w ataku. Tymczasem Wisłok nieco rozczarował.

Przed Izolatorem w trakcie bieżącego roku kalendarzowego jeszcze 2 pojedynki ligowe i jeden pucharowy.

W najbliższą sobotę, 5 listopada zagramy w Jaśle z Czarnymi a na zakończenie rundy 12 listopada w Boguchwale ze Stalą Nowa Dęba.

Ostatni pojedynek o stawkę w sobotę 19 listopada na IzoArenie. Izolator zagra z Resovią w pojedynku 1/4 okręgowego PP.

Izolator Boguchwała - Wisłok Wiśniowa 2:0 (1:0)

Bramki: Róg (5', 54')

Izolator: Ćwiczak - Brogowski, Kozicki, Bogacz, Szkolnik - Domin (73. Lusiusz), Zieliński (62. Fundakowski), Cupryś, Tarasenko (85. Gajdek), Szczoczarz - Róg (78. Szymański)

Wisłok: Ząbik -  Kozubek, Kuta, Dziedzic (81. Maik), Śliwa, J. Baran, Cyran, Ochalik (87. Sokołowski), Wolański (75. D. Zimny), Borowczyk, Złotek (81. Stanisz)

Żółte kartki: Tarasenko, Szymański - Borowczyk, Baran.

Sędziował: Jakub Kozner (Krosno)