W sezonie 2007/2008 Izolator zdominował IV ligę podkarpacką zdobywając 80 punktów, wygrywając 25 meczy, remisując 5 i przegrywając 4.

Piast postawił twarde warunki

izolatorIzolator Boguchwała pokonał ligowego rywala - Piasta Tuczempy 3:1 (1:0) w drugim w trakcie przygotowań do nowego sezonu spotkaniu kontrolnym. W meczu rozegranym na Wichroarenie w Mogielnicy nie brakowało walki. Rywal postawił poprzeczkę wysoko pomimo faktu, że przygotowania rozpoczął 2 dni wczęsniej (Izolator tydzień wcześniej).

Gdyby rywal nieco lepiej nastawił celowniki schodzilibyśmy na przerwę z dwubramkową stratą. Niewykorzystane przez Piasta sytuacje Izolator zamienił na jedną zakończoną skutecznym strzałem. Po akcji wyprowadzonej do skrzydła przez Tarasenkę piłkę na długi słupek dośrodkował Szkolnik. Tam głową zgrał ją przed bramkę do nieobstawionego Zielińskiego zawodnik testowany. Patrykowi pozostało dopełnić formalności. Była to bardzo ładna, składna akcja Izolacji. Oddać jednak należy, że w pierszej części spotkanie przewagę mieli zawodnicy Piasta.

W drugiej połowie szansę otrzymała duża grupa zawodników młodzieżowych. W tym gronie znaleźli się m.in. wychowankowie Kamil Żuczek, Krystian Wilk i Marcin Dobrzański. Wszyscy zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze i dali mocny sygnał trenerowi Szymańskiemu.

Co ciekawe w drugiej połowie Izolator stopniowo zaczął zdobywać przewagę, którą zamienił na kolejne dwa trafienia. Przy jednym z nich świetnie piłkę rozegrali między sobą Tarasenko i Żuczek. Izolacja straciła gola po wydawało by się niegroźnym dośrodkowaniu. Piłka ostatecznie trafiła do niepilnowanego Karola Woty, który strzałem lewą nogą pokonał Świdra.

Izolacja odpowiedziała atakem skrzydłem bardzo aktywnego Wilka, który po wejściu w pole karne został sfaulowany. "11" na gola zamienił Norbert Słaby.

Świetne spotkanie rozegrał Ołeksandr Tarasenko, który za swój występ został nagrodzony brawami od zgromadzonych w całkiem sporej liczbie kibiców Izolatora.

Izolator Boguchwała - Piast Tuczempy 3:1 (1:0)

Izolator I połowa: Lewandowski, Szkolnik, Tarasenko, Zieliński, Domin, Szczoczarz oraz 5-ciu testowanych.

Izolator II połowa: Świder, Wilk, Lekki, Tarasenko (Zieliński), Dobrzański, Słaby, Żuczek oraz 5-ciu testowanych.