W lipcu 1945 roku Izolator rozegrał pierwsze oficjalne spotkanie z drużyną Traktora Rzeszów przegrywając aż 10:1!

Dwa sparingi, dwa remisy.

jednosc niechobrzjksjaroslawZawodnicy Izolatora w dniu dzisiejszym rozegrali dwa mecze kontrolne. Obydwa pojedynki zakończyły się remisami. I tak w pierwszym meczu rozgrywanym o godzinie 13:00 z drużyną Jedności Niechobrz Biało-zieloni zremisowali 1:1. Autorem jedynego gola w tym meczu był Arkadiusz Burak. Izolator miał doskonałą okazję na zdobycie drugiej bramki jednak Adrian Burak nie wykorzystał rzutu karnego, po faulu na nim samym.

W drugim zaś meczu towarzyskim Izolacja zremisowała 2:2 z ligowym rywalem – JKSem Jarosław. W tym pojedynku dwukrotnie na prowadzenie wychodziła nasza drużyna jednak zawodnicy z Jarosławia doprowadzali do wyrównania.  Pierwszą bramkę dla boguchwalan zdobył już na samym początku Bartek Karwat, natomiast drugie trafienie należało do Krzysztofa Szymańskiego, który dobił strzał Jacka Tyburczego. Uderzenie Jacka wylądowało na słupku bramki strzeżonej przez bramkarza rywali.

Sparingi z Jednością i JKS zakończyły pierwszy tydzień intensywniejszych treningów. Zawodnicy Izolatora trenowali od poniedziałku do piątku a w sobotę grali przez całę 90 minut. W obydwu spotkaniach występowały dwie różne drużyny co oznaczało, że zawodnicy musieli grać w pełnym wymairze czasowym. Tylko w pierwszym spotkaniu Dawida Kaszubę w przerwie zmienił Mateusz Korziewicz.

Wystąpić nie mógł lekko kontuzjowany Marcin Brogowski oraz młodzieżowcy Łukasz Wójcik, Szymon Słowik oraz Jarosław Pokrywka.

Izolator Boguchwała – Jedność Niechobrz 1:1 (1:0)
Bramka: Arkadiusz Burak

Izolator: Kaszuba (46.Korziewicz) – Szela, Zawodnik Testowany, Adrian Burak, Niedźwiecki  - Bukała, Arkadiusz Burak, Cupryś, Domin, Sitek – Rzeźnik

Izolator Boguchwała – JKS Jarosław 2:2 (1:1)
Bramki: Karwat, Szymański

Izolator: Pawlus – Dziedzic, Świder, Dąbek, Kardyś – Bereś, Arkadiusz Wójcik, Skiba, Szymański – Karwat, Tyburczy