Zakładowy Klub Sportowy Izolator Boguchwała powstał w 1944 roku przy Zakładach Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL.

Trzecioligowy powiew świeżości

iiiligaW nowym sezonie w lidze w odróżnieniu od zakończonych rozgrywek kibice będą mogli oglądać na murawie pięć nowych zespołów. Przez reformę II ligi w nowym sezonie rywalizować z Izolatorem będzie dwójka spadkowiczów: Motor Lublin i Stal Rzeszów. Natomiast z IV ligi awansowały trzy ekipy. Dwie z Podkarpacia i jedna z Lubelszczyzny. Jako pierwsi awans do wyższej ligi wywalczyli zawodnicy Wisłoki Dębica. Kolejną drużyną, która awansowała do trzeciej ligi była Wólczanka Wólka Pełkińska. Najdłużej musieliśmy czekać na ostateczną decyzję, która drużyna awansuje z czwartej ligi lubelskiej.

Rozgrywki na tym szczeblu wygrał Hetman Żółkiewka jednak niewiadome było, czy działacze tego klubu podejmą się wyzwania gry poziom na wyższym szczeblu. Otworzyło to szansę dla wicemistrza – Lewartu Lubartów, który był zainteresowany awansem. Ostatecznie  zespół z Żółkiewki otrzymał licencję na grę w trzeciej lidze a sami działacze zdecydowali, że spróbują swoich sił w pojedynkach z drużynami z Lubelszczyzny i Podkarpacia. 

W lidze w nadchodzącym sezonie zobaczymy również Resovię Rzeszów, która wygrała rozgrywki ligowe w poprzednim sezonie. Rzeszowianie niestety nie sprostali w barażach Kotwicy Kołobrzeg przegrywając w dwumeczu 2:1.

motorlublinMotor Lublin przed rokiem szumnie zapowiadał swoje plany związane z awansem do pierwszej ligi. W osiągnięciu tego celu drużynie z Lublina pomóc mieli zawodnicy z Ekstraklasową przeszłością tacy jak Maciej Tataj czy Grzegorz Bronowicki. Kadra Motoru na „papierze” i doniesienia o budżecie klubu naprawdę imponowały jednak w meczach ligowych na murawie zespół już tak bardzo nie błyszczał wśród rywali.

Mimo niezłego startu sezonu z każdą kolejką lublinianie pikowali w dół kończąc pierwszą odsłonę sezonu na 14 miejscu, co przy organizacji rozgrywek oznaczało, że do bezpiecznej lokaty Motor tracił 7.punktów. Runda rewanżowa to kontynuacja słabej gry zespołu z jesieni. Ostatecznie zespół ze stolicy Lubelszczyzny sezon zakończył na 15. pozycji tracąc do miejsca dającego utrzymanie jedenaście punktów.

Motor z drugą ligą pożegnał się  już 17. maja gdy w ramach 30. kolejki przegrał w meczu wyjazdowym z Wisłą Puławy 3:1, tracąc wszystkie bramki po 88. minucie. W trakcie drugoligowych rozgrywek w sezonie 2013/14 zawodnicy Motoru trenowali pod okiem aż trzech trenerów: Przemysława Delmanowicza, Roberta Kasperczyka i Mariusz Sawy. Po zakończeniu sezonu włodarze klubu zapowiedzieli, że w 3 lidze będzie występowała odmłodzona kadra składająca się głównie z graczy z regionu.

Trener: Mariusz Sawa
Barwy: żółto-biało-niebieskie
Rok założenia: 1950
Stadion: pojemność – 15 500 miejsc; boisko - 105 m x 68 m
Odległość: 177km

stal rzeszow

Stal Rzeszów również zeszłego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Rzeszowska drużyna podobnie jak ZKS Izolator Boguchwała w tym roku świętuje 70. rocznicę powstania klubu. Hucznemu świętowaniu zaszkodził spadek drużyny do III ligi.  Stal do ostatniej serii spotkań miała szanse na utrzymanie niestety rzeszowianie w decydujących meczach przegrywali z niżej notowanymi przeciwnikami (szczególnie bolesne wpadki przydarzały się na własnym stadionie).

Ostatecznie po zakończeniu rozgrywek Stal uplasowała się na jedenastym miejscu oznaczającym spadek.

Podobnie jak w kadrze Motoru, w rzeszowskim klubie także znajdowali się zawodnicy grający w przeszłości w wyższych ligach: Piotr Prędota, Łukasz Jamróz czy Szymon Kaźmierowski. Trenerem drużyny z Rzeszowa od  początku rozgrywek był Krzysztof Łętocha, w końcówce sezonu zastąpił go duet trenerów Andrzej Szymański i  Marcin Wołowiec. Działacze Stali po degradacji do trzeciej ligi starali się odkupić licencję na występy w drugiej lidze od Kolejarza Stróże oraz od Floty Świnoujście by móc występować na zapleczu Ekstraklasy. Ostatecznie zespół  z Rzeszowa występować będzie w trzeciej lidze.

Trener: Andrzej Szymański, Marcin Wołowiec
Barwy: biało-niebieskie
Rok założenia: 1944
Stadion: pojemność – 12 700 miejsc; boisko - 104 m x 66 m
Odległość: 7.1km

wolczankaWólczanka Wólka Pełkińska to zwycięzca rozgrywek IV ligi podkarpackiej. Drużyna z Wólki na swoim koncie zgromadziła w trakcie całego sezonu 70 punktów. Wólczanka bezapelacyjnie w czwartej lidze mogła pochwalić się najlepszym atakiem zdobywając aż 77 bramek w sezonie. Wydatnie do tego przyczyniła się dwójka napastników Krzysztof Pietluch i Piotr Boratyn, którzy odpowiednio zdobyli 31 i 17 goli. Również spory wkład w awans całej drużyny miał grający trener Marek Rybkiewicz strzelec pięciu goli w sezonie.  Wólczanka podobnie jak przed rokiem Sokół Sieniawa zaledwie rok występowała w czwartej lidze, bowiem była beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej.

Trener: Marek Rybkiewicz
Barwy: czarno-czerwone
Rok założenia: 1975
Stadion: pojemność – 800 miejsc (340 siedzących); boisko - 95 m x 60 m
Odległość: 59km

wisloka debicaWisłoka Dębica to drugi beniaminek z Podkarpacia w zbliżającym się sezonie będzie. Dla Wisłoki jest to powrót do tej klasy rozgrywkowej po czterech latach nieobecności. Zespół z Dębicy w tej klasie ostatnio występował  sezonie 2009/2010, który zakończył na 16. pozycji. 

Po spadku z trzeciej ligi Wisłoka występowała dwa lata w IV lidze, niestety po tej przygodzie zostali oni zdegradowani do klasy okręgowej. Jednak od momentu występów w piątej lidze drużyna z Dębicy sukcesywnie awansowała do III ligi lubelsko-podkarpackiej.

W sezonie 2013/14 jako pierwsi awans do wyższej ligi wywalczyli zawodnicy Wisłoki jednak nienajlepsza końcówka sezonu sprawiła, że nie udało się wywalczyć mistrzostwa ligi. Ostatecznie Wisłoka straciła na finiszu rozgrywek aż pięć punktów do Wólczanki.

Najlepszym strzelcem Wisłoki w zakończonym sezonie był Dariusz Kantor – Król Strzelców ligi - autor 33-ech goli. Piłkarzy Wisłoki przez ostatnie dwa sezony trenował były zawodnik tego klubu Mirosław Kalita.

Trener: Mirosław Kalita
Barwy: biało-zielone
Rok założenia: 1908
Stadion: pojemność – 3 000 miejsc (1 647 siedzących); boisko - 103 m x 68 m
Odległość: 61km

hetman zolkiewkaHetman Żółkiewka  identycznie jak podkarpackie beniaminki zaledwie jeden sezon występował w IV lidze wywalczając kolejny awans z rzędu. Hetman w całych rozgrywkach zdobył 62 punkty wyprzedzając drugi Lewart o trzy. W rozgrywkach gracze z Żółkiewki dysponowali najlepszym atakiem w lidze zdobywając aż 70 goli tracąc przy tym zaledwie 30. Najlepszym strzelcem drużyny jak i całej ligi został z 29. golami na koncie Paweł Myśliwiecki.

Hetman jest zdecydowanie drużyną, która lepiej sobie radzi przed własną publicznością. W całym sezonie zaledwie cztery razy gubił punkty na własnym stadionie (3 razy zremisował i raz przegrał). Przed startem sezonu zarząd klubu z Żółkiewki postanowił zmienić herb klubu, wcześniejszy był zarówno herbem klubu jak i całej miejscowości.

Trener: Waldemar Wiater
Barwy: niebiesko-białe
Rok założenia: 1970
Stadion: pojemność – 1 000 miejsc (387 siedzących); boisko - 10 m x 57 m
Odległość: 150 km

Sponsorzy

Ostatnie spotkanie

17. KOLEJKA IV LIGA PODKARPACKA
SOBOTA 18.11.2023, 11:00
IZO_ARENA (Boguchwała)

 

1:2

IZOLATOR BOGUCHWAŁA
(0:1)
COSMOS NOWOTANIEC

Gramy

IZO-ARENA

Przerwa zimowa (2)

przerwazimowa

SocialMedia

socialmedia 01.2020

IzOnline

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

PRAWA AUTORSKIE 2005-2015
ZAKŁADOWY KLUB SPORTOWY
IZOLATOR BOGUCHWAŁA