W lipcu 1945 roku Izolator rozegrał pierwsze oficjalne spotkanie z drużyną Traktora Rzeszów przegrywając aż 10:1!

Trener o pierwszym tygodniu treningów

Opal2014"Jestem zadowolony z pierwszego tygodnia pracy. Pracowaliśmy bardzo ciężko i zrealizowaliśmy założony plan. Żaden z zawodników nie odniósł poważniejszych kontuzji. Są tylko drobne urazy.

Jeśli chodzi o pierwsze spotkanie sparingowe, to wnioski jakie mogę wysnuć po tym meczu dotyczą generalnie gry ofensywnej, jako że przeciwnicy rzadko zagrażali naszej bramce. To my częściej byliśmy przy piłce. Martwi to, że atakowaliśmy zbyt małą liczbą zawodników oraz, że szwankowała skuteczność. W drugiej połowie powinniśmy zdobyć więcej bramek.

Jestem zadowolony w głównej mierze z organizacji gry, poprawy ustawienia zawodników przy wykonywaniu stałych fragmentów gry, takich jak rzuty z autu czy rzuty wolne. Jestem także zadowolony z młodzieży. W drugiej połowie grało kilku zawodników, którzy zaledwie od tygodnia trenują z pierwszą drużyną i naprawdę zaprezentowali się bardzo dobrze, pomimo tego, że niektórzy z nich grali po raz pierwszy na pozycjach, w których wystąpili w sparingu.

W drugim tygodniu będziemy trenowali w poniedziałek, wtorek i piątek dwa razy dziennie. Mamy do rozegrania dwa kolejne mecze kontrolne. W środę z Crasnovią i w sobotę z Wisłoką. Na treningach w dalszym ciągu będziemy pracować nad kształtowaniem cech motorycznych. Będziemy pracowali nad wytrzymałością ogólną i siłą. W poprzednim tygodniu trenowaliśmy siłę ogólną. W tym tygodniu zmienia się nieco charakter pracy i chociaż nadal będziemy pracować nad siłą, to już w nieco innym zakresie. Jeśli chodzi o taktykę skupimy się nad poprawą gry defensywnej, na poprawie współpracy linii pomocy z linią obrony oraz ustawieniem napastników, a także na przyjmowaniu odpowiedniej pozycji obronnej i współpracy w strefach. Zajęcia będą uzupełnione dwoma odprawami taktycznymi we wtorek i w piątek, na których będziemy analizowali mecz kontrolny z Dynovią oraz mecze z ubiegłego sezonu."